Turistické tipy

Jindřichův Hradec a okolí

Město Jindřichův Hradecleží na patnáctém poledníku a je jedním z nejkrásnějších měst Jižních Čech. Historické jádro města bylo prohlášeno památkovou rezervací. Jindřichův Hradec získal titul „ Historické město roku 2007“.

Ve městě a blízkém okolí najdete mnoho zajímavostí a památek. Nejdůležitějším místem, které by měl každý návštěvník vidět je zámek Jindřichův Hradec.

Krásný zážitek budete mít i z návštěvy Zooparku Na Hrádečku, který je od hotelu vzdálen jen 5 minut jízdy autem. 

Další místo k vidění je Národní muzeum fotografie, 15.poledník, Muzeum Jindřichův Hradec a Krýzovi jesličky, Gobelínová dílna, několik kostelů, zámek Červená Lhota (cca 20km), město Třeboň (20km), Schwarzenberská hrobka Třeboň (20km).

Nelze zapomenout také na volnočasové a sportovní aktivity ať již je ve Vašem plánu rodinná dovolená, firemní akce, nebo prodloužený víkend na jihu Čech.

Jindřichohradecký zámek - 3.největší v ČR

Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, je třetím největším památkovým komplexem v České republice. S přiléhajícím městem se spojuje v harmonický celek, jehož historický ráz a jedinečné stavební a umělecké památky tvoří městskou památkovou rezervaci. Jen 300 metrů od hotelu.

alt

 

Zoopark na Hrádečku

S radostí Vám doporučujeme návštěvu soukromé zoologické zahrady Na Hrádečku s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce.

Naleznete zde 8 druhů drápkatých opic, lvy, hyeny, lemury, pumy, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další...

Zoopark Na Hradecku 

 

Krýzovy jesličky

Největší lidový mechanický betlém na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Jen 200 metrů od hotelu.

Virtuální prohlídka

Úzkokolejka

Unikátní turistická atrakce pro rodiny s dětmi, technické nadšence a firemní akce.

alt

 

Rybník Vajgar

Rybník Vajgar s umělým ostrůvkem. Přímo v centru města - jen 150 mestrů od hotelu. Využít jej můžete k rekreaci a volný čas můžete trávit na plovárně, aquaparku nebo parku.

alt

 

alt

 

Aqua Show 

jen 300 metrů od Hotelu Concertino - Zlatá Husa.